Divadlo Dialog Plzeň


Program pro tento měsíc není zadán.

Divadlo SAD / Nehledal mě někdo...?

SAD se vrátil na jeviště

Mladý neprofesionální divadelní soubor uvedl na scéně Divadla Dialog v Plzni novou inscenaci Nehledal mě někdo...?


VLADIMÍR GARDAVSKÝ


Plzeň – V letošní sezóně se konečně soubor SAD vrátil jako stálý člen Plzeňské neprofesionální scény na domovská prkna Divadla Dialog. Tady uvádí novou původní inscenaci Nehledal mě někdo...?

Ač její první uvedení nebylo ohlášeno jako premiéra a představení zahájila rapová píseň o rep- rep- rep- ríze, jedná se o nově koncipovanou scénickou koláž, ve které i skalní příznivci divadla SAD objeví mnohé scénky a písně dosud neznámé. Po úvodním dialogu protagonistů souboru Petra Zýky a Radka Vydry s převodem do znakové řeči a s aktuálními narážkami na časové absurdity odvíjí se ve svižném tempu pestrý sled zdánlivě nesouvisejících skečů a písniček různého stylu a zaměření. Společným jmenovatelem je notně dravý, ale vždy inteligentní humor.

Nepřehlédnutelná dámská část souboru (Ema Rousová, Zuzana Rousová, Lucie Dvořáková) není na jevišti pouze pro okrasu, ale strhává na sebe pozornost nefalšovaným komedianstvím. Utěšeně „odvázanou“ squadru SAD účinně doplňují Robert Procházka a Martin Krátký za hudebního doprovodu Dana Komorouse. Bonbonkem pro diváky jsou již tradičně Zýkovy další ukázky z nekonečného seriálu Koudelkovy zpívající rodiny, která snad nikdy neomrzí.

Divadelní spolek SAD vznikl stejně jako další osvědčená plzeňská autorská divadélka Ludvíci a Antidivadlo v první polovině devadesátých let. Ačkoliv se zprvu pod vedením lektora Adama Becka věnoval provozování divadla v angličtině, od roku 1998 se už vyjadřuje jadrnou a v jeho podání nanejvýš lahodnou češtinou. Výjimečné dispozice členů souboru v oblasti hudební (včetně autorského vkladu) i pohybové předurčily SAD k osobitému experimentování v cyklu Dokumentární divadlo či k tvorbě nejrůznějších scénických pásem, leporel a besídek, z nichž tradičními se staly především ty vánoční.

Muzikální ambice souboru převážily v posledních dvou letech dokonce natolik, že SAD už pouze koncertoval v hudebních klubech. Vydal vlastní CD, v Plzni vystoupil v klubu Anděl či Buena Vista.

Přeplněný sál při vystoupeních souboru dosvědčuje, že diváky už nejspíš SAD nikdy neomrzí.

 

Zdroj: Plzeňský deník