Divadlo Dialog Plzeň


Program pro tento měsíc není zadán.

Divadelní festival Bez zbytečnejch řečí 2022

Ragueneau


Datum derniéry: 13. 11. 2022

Sobota 12. 11. 2022

14 hodin
Hraničář Rumburk – Job interviews (90 minut)

Hořká komedie Petra Zelenky o zákulisí show-businessu. Hra nás suchým anglickým humorem a vypointovanými dialogy provází příběhem vzestupu a pádu cynické podnikatelky.

17 hodin
Antonín Puchmajer D.S. – Sklizeň (50 minut)

Kabaret o těch úplně, ale úplně nejzásadnějších věcech, jako je najít si dobrou práci, partnera na celej život a tak. Protože jak tohle nemáš vyřešený, může se ti stát, že se jednoho rána probudíš a zjistíš...

20 hodin
D.s. Scéna Kralupy – Máma říkala, že bych neměla (75 minut)

Na pozadí společenských změn 20. století, v časovém úseku více než 60 let se odvíjí příběh čtyř generací žen jedné anglické rodiny.

Je těžší být matka dcery, nebo dcera matky?
Nechceme opakovat chyby svých rodičů, ale vykoupíme je tím, že děláme jiné?
Je dítě dar, nebo komplikace?


Neděle 13. 11. 2022

10 hodin
Nejmenší částice Most – Eva H. (60 minut)

Po odstoupení československého pohraničí nacistickému Německu v říjnu 1938 se rodina Fialů ocitla v Hitlerově třetí říši. Příběh o Evě Hochhäuserové, rozené Fialové a jejím životě v Mostě.

13 hodin
Brambůrky Most – Hrnečková Karkulka

Inscenace komponuje různé varianty pohádek Červená Karkulky. Kombinuje už zažité a známe příběhy, do kterých vnáší nové poznatky z dnešního světa. Jedná se o loutkové představení, loutky jsou zde převážně tvořeny z kuchyňského náčiní. A nechybí domeček a v něm bydlela maminka s holčičkou…

15 hodin
Hraničář Rumburk – Kytice (60 minut)

Projděte se s námi do snového světa klasických Erbenových balad. Provedeme Vás od Kytice přes Polednici, Vodníka, Lilii, Svatební košili, Vrbu a Štědrý den zpět do nadějeplné Kytice.

17 hodin
Divadlo NABOSO Boskovice – Zvíře (35 minut)

Inscenace dramoletu Petra Pazdery Payna Zvíře. Paradox dramoletu – tj. jak drama, tak zároveň (ů)let – se ve Zvířeti silně blíží absurdnímu dramatu. Nezvyklá situace odkrývá směšnost a krutost rodinných rolí.

19 hodin
D.o.s. při MKZ Horšovský Týn – Neběhej s nůžkama v ruce (90 minut)

Poslušný Charlie prožije velkou část života podle pravidel. Když mu diagnostikují Lou Gehrigovu nemoc, uvědomí si, že svůj dosavadní život promarnil, ale jako vždycky utíká…

Přestože hra pojednává o podstatných věcech v lidském životě, o lásce, o smrti a o smyslu života, jde o komedii v níž ale nejde jen o zábavu.

 

  • 13. 11. 2022
  • 12. 11. 2022

Zobrazit odehraná představení

* zlevněné vstupné (studenti, senioři, děti, ZTP)