Divadlo Dialog Plzeň


Program pro tento měsíc není zadán.

Plakát Dory Gray

DS Dialog

neverbální a pohybové

Režie: Michal Hecht

Neverbální inscenace inspirovaná románem Oskara Wilda Obraz Doriana Graye.

Kolik plakátů slavných denně míjíme? Které nás přitahují a které necháme bez povšimnutí? Závidíme těm tvářím, měnili bychom s nimi? Jaká cesta je na plakáty přivedla? Jaká je za ně cena? Za jak dlouho zmizí a kam?
A co jejich duše?
 

Slovo "oHře"

     Na začátku byla kniha Oscara Wilda Obraz Doriana Graye. Následovala hronovská dílna zabývající se tímto tématem, odhodlání dál se mu věnovat a mnoho času stráveného vymýšlením, etudováním, natáčením, popisováním, přezkušováním, kritizováním, opravováním... až se z toho téměř po dvou letech vylouplo představení, které právě uvidíte. Z původní knihy zbyl pouze námět. Z obrazu se stal plakát, z Doriana Dora, z pokrytecké společnosti 19.století moderní svět show-businessu. A nyní už vítejte na koncertu slavné zpěvačky a prožijte si spolu s dívkou Dorou její zvláštní příběh, který vám předkládáme v řeči divadelní, nikoli však mluvené.
 

Obsah

     Dora je normální holka, která je právě nesmírně šťastná, neboť se ke své nejoblíbenější zpěvačce dostala téměř na dosah ruky. Ale nic netrvá věčně. Po koncertu jede domů a snad ještě vzpomínky na ten krásný zážitek způsobí, že havaruje. Svým zraněním bohužel v nemocnici podlehne. Když se o její smrti dozví Bůh a Ďábel, oba chtějí získat její duši a předhání se v tom, co jí nabídnou. Jak už to bývá, zlákají ji nabídky pekla a poté, co jí Ďábel znovu vdechne život, upíše se mu, dříve než si uvědomí, co dělá. On jí za to nabídne úspěšný život zpěvačky představovaný plakátem, do kterého uvěznil její duši. Sám se od této chvíle stává jejím průvodcem po cestě za slávou. Netuší, kolik sil ho to bude stát, protože Dora má sice velkou chuť dosáhnout kýženého cíle, ale jinak je to (no, jak to nejlépe vyjádřit?) naivní dřevo. Po seznámení s vlivným manažerem, které skončí fiaskem, jí Ďábel složitě zasvěcuje do tajů života. Prvního úspěchu pak Dora dosáhne jako herečka v právě natáčeném filmu. To jí stoupne do hlavy a ona získává sebevědomí i jistotu. Při příštím setkání s oním manažerem už rozhodně ví, jak NA TO. Také brzy pochopí, že jako atraktivní mladá dáma má moc získat si nejen jeho. Ale co na to její duše...?

Osoby a obsazení

Dora: Veronika Holubová / Kamila Komorousová
Duše: Muška Chmelíková / Anča Chmelíková
Ďábel: Petr Vodica
Manažer: Míra Elgr
Bůh, režisér, adrvh.*: Ivan Brankov
zpěvačka, adrvh.*: Petra Nováková / Gábina Fatková
auto, chirurg, Amorek, adrvh.*: Dáša Šmatová / Eva Markvartová
auto, chirurg, milenec v grotesce, ochranka, adrvh.*: Radek Martínek / Jirka Záborec
čertík, brouček, muž v grotesce, adrvh.*: Karel Luft / Ondra Kouba
andílek, broučice, žena v grotesce, adrvh.*: Marcela Veberová / Kačka Tišnovská

*adrvh. - a další role vyskytující se ve hře


režisérovi asistovala: Štěpka Elgrová
hudbu složil: Ivan Brankov
svítí: Michal Herzog
fotili: Petr Vodica, Přema Žižka
výtvarničily: Veronika Matoušková, Zuzka Pechmanová

zvláštní poděkování:
Mirce Šlajerové za klavírní nahrávku ragtimu, 2.ZŠ za zapůjčení meotaru, panu Novákovi za rám a praktikábl, Danu Komorousovi za retuše

V Dialogu kraluje pohyb

Publikováno: 22. září 2005


  • 13. 12. 2007 50 Kč
  • 22. 11. 2007 50 Kč
  • 17. 05. 2007 50 Kč
  • 23. 03. 2007 50 Kč
  • 18. 01. 2007 50 Kč
  • 23. 11. 2006 50 Kč

Zobrazit odehraná představení

* zlevněné vstupné (studenti, senioři, děti, ZTP)